Member » Former Chief Secretary

Name Term of Service(Year) Name Term of Service(Year) Name Term of Service(Year)
王壽如 1958-1964 譚貞禧 1964-1965      項際科 1965-1967
楊鍾謇 1967-1968      方中民 1968-1969      黃應樞 1969-1972
羅澤霖 1972-1973      施人豪 1978-1980      史仲序 1980-1983
滕紹剛 1987/08-1996/07 陳勝智 1996/08-1999/07 張永勳 1999/08-2002/07
陳偉德 2002/08-2004/07  沈戊忠 2004/08-2005/07  陳偉德 2005/08-2014/07